« Ožujak 2024 »

Sv. Sava / Св. Сава
Autor: Administrator , 28. 1. 2017.

Kao i prethodnih godina, vrijedni i marljivi i nadasve talentirani učenici koji pohađaju pravoslavni vjeronauk, htjeli su da daju svoj doprinos proslavi prvog srpskog prosvjetitelja i učitelja svetog Save kojeg Pravoslavna Srpska Crkva proslavlja 27. siječnja.

Pored svetosavskih recitacija koje učenici recitiraju u hramu svetog Nikolaja u Jagodnjaku na sam dan proslave svetog Save, učenici naše škole iz viših i nižih razreda su u svojim učionicama i na holu naše škole uredili panoe posvećene ovom slobodno možemo reći najvećem srpskom svetitelju. Stariji učenici su se iskazali svojom kreativnošću tako što su crtali drvenim olovkama ili drugim likovnim tehnikama ikonu svetog Save, dok su mlađi učenici bojali flomasterima ili drvenim bojicama bojanke o svetom Savi uz prigodne narodne priče o ovom divnom svetitelju. /

Као и претходних година, вредни и марљиви и надасве талентовани ученици који похађају православни вјеронаук, хтели су да дају свој допринос прослави првог српског просветитеља и учитеља светог Саве којег Православна Српска Црква прославља 27. јануара.

Поред светосавских рецитација које ученици рецитирају у храму светог Николаја у Јагодњаку на сам дан прославе светог Саве, ученици наше школе из виших и нижих разреда су у својим учионицама и на холу наше школе уредили паное посвећене овом слободно можемо рећи највећем српском светитељу. Старији ученици су се исказали својом креативношћу тако што су цртали дрвеним оловкама или другим ликовним техникама икону светог Саве, док су млађи ученици бојали фломастерима или дрвеним бојицама бојанке о светом Сави уз пригодне народне приче о овом дивном светитељу.