Kreativne radionice

Tijekom ožujka i travnja 2017.g. psihologinja je održala  četiri radionice kreativnog sadržaja s učenicima različitog uzrasta Osnovne škole Jagodnjak.

Tijekom radionica učenici su se okušali u pletenju korpi od papira koje mogu poslužiti za čuvanje različitih sadržaja. Nadalje, učenici su se okušali u ukrašavanju pisanica dekupaž tehnikom koja je bila prigodna aktivnost povodom Uskrsa.

Pletenje korpi od papira i ukrašavanje pisanica dekupaž tehnikom aktivnosti su pomoću kojih su učenici osim kreativnosti razvijali i finu motoriku prstiju i šake. Fina motorika niz je koordiniranih pokreta kostiju, zglobova i mišića šake (posebno prstiju) radi izvođenja malih, preciznih pokreta. Fina motorika nužna je za izvođenje nebrojeno mnogo svakodnevnih zadataka koje odrasli izvode s lakoćom, a koje djeca od rođenja moraju uvježbavati kroz zabavne aktivnosti.

Također, učenici su svoje radove izložili u holu škole kako bi ih mogli pokazati drugim učenicima i potaknuti ih na izradu istih. U svim aktivnostima učenici su bili vrlo uspješni što se vidi iz priloženih fotografija.

Ivana Lemut, mag. psych.

objavio: Gordana Kuna   datum: 24. 4. 2017.

« Kolovoz 2017 »