« Ožujak 2024 »

Provedbeni plan otvaranja škole - Obavijest za roditelje učenika od 1. do 4. razreda
Autor: Antonia Mioč, 2. 5. 2020.

Poštovani roditelji učenika od 1. do 4. razreda

Vlada RH na sjednici 23. travnja 2020. usvojila je paket mjera za pokretanje gospodarske i druge djelatnosti u kontekstu epidemije COVID-19 koji se provodi u tri faze.

U trećoj fazi koja kreće od 11. svibnja 2020. omogućit će se rad predškolskih ustanova i razredne nastave od 1. do 4. razreda kao i rad s djecom koja imaju poteškoće u nastavi.

Ovom prilikom moramo naglasiti da se ovdje radi o iznimnim situacijama, epidemiološka situacija i preporuke još ne dozvoljavaju normalan početak nastave za sve.

Nastava će se organizirati za one učenike  koji ispunjavaju sve uvjete prema preporukama MZO i HZJZ:

• Oba roditelja (skrbnik djeteta) su zaposlena i nemaju mogućnost drukčijeg zbrinjavanja djeteta dok su na poslu
  • Dijete nema kroničnih bolesti ( respiratorne, kardiovaskularne, dijabetes, maligne bolesti, imunodeficijencija, veća tjelesna/motorička oštećenja)
  • Roditelji/skrbnici  i ukućani djeteta nemaju navedene kronične bolesti i nisu u povećanom riziku zareze virusom COVID-19
  • Dijete nema povišenu temperaturu, respiratorne simptome poput kašlja, kratkog daha ili druge simptome bolesti gripe ili prehlade
  • Roditelji / skrbnici djeteta su u potpunosti upoznati s Uputama HZJZ  U slučaju da su ispunjeni svi navedeni uvjeti i roditelji žele da dijete dolazi na nastavu , oba roditelja, (skrbnik) moraju potpisati pisanu Izjavu kojom potvrđuju da su ispunjeni gore navedeni uvjeti i da je upoznat s Uputama HZJZ u cjelini.

Nastava za djecu koja ostaju kod kuće i dalje će se odvijati na daljinu, putem  Škole na trećem ( HRT3) i putem komunikacijskih kanala koje su uspostavile njihove učiteljice. Nastava u školi izvoditi će se prema rasporedu Škole na trećem i ostvarivati će se isti odgojno-obrazovni ishodi. Nastava iz vjeronauka i engleskog jezika za sve učenike ostaje online.

Potpisanu izjavu trebate dostaviti NAJKASNIJE DO ČETVRTKA 7. SVIBNJA 2020. GODINE DO 12:00 SATI.

Izjavu možete dostaviti na tri načina:

1. Osobno donijeti isprintanu i potpisanu Izjavu u Matičnu školu u Jagodnjaku, Borisa Kidriča 57 u vremenu od 8:00 do 12:00 sati, a najkasnije do četvrtka 7. svibnja 2020. do 12:00 sati.  Pritom se roditelji/skrbnici ne smiju kretati po školi, nego će se postupak primopredaje Izjave i moguće pomoći u ispunjavanju iste vršiti u holu škole. Roditelji/skrbnici se u holu škole ne smiju okupljati u većem broju, niti zadržavati duže nego što je to potrebno, stoga će u školu ulaziti JEDAN PO JEDAN roditelj/skrbnik. Ostali roditelji/skrbnici će pred školom pričekati svoj red, poštujući mjere vezane za odgovarajuću fizičku udaljenost.
  2. Isprintati i potpisati Izjavu te je skenirati ili fotografirati i poslati na e-adresu: antonia.mioc@skole.hr
  3. U slučaju apsolutno nikakve mogućnosti printanja Izjave, to je moguće učiniti u školi, poštujući sve uvjete koji su navedeni pod prvom točkom.

Samo potpisane Izjave koje su predane u navedenom roku smatrat će se valjanom prijavom za nastavu/predškolu od 11. svibnja 2020.

Za sve nejasnoće možete se obratiti  v.d. ravnateljici škole na telefon 031/ 745 063

U privitku su priloženi :

Antonia Mioč, v.d.ravnateljica