« Ožujak 2024 »

OBAVIJEST O PREVENCIJSKIM PREGLEDIMA DJECE ZA UPIS U ŠK.GOD.2020./2021.
Autor: Antonia Mioč, 15. 5. 2020.

U skladu sa aktualnom epidemiološkom situacijom tijekom pandemije  Covid – 19 i nastavkom obavljanja sistematskih pregleda djece prije upisa u 1.r. O.Š. Jagodnjak dajemo sljedeće upute:

Mjesto obavljanja pregleda : ZZJZ Osječko -baranjske županije, ispostava Beli Manastir, Školska 5,(u DZ Beli Manastir), a o vremenu obavljanja roditelji će bit obaviješteni  telefonski od strane škole

DJECA I PRATNJA – Mjerenje temperature u čekaonici  djetetu i pratnji- febrilni i s respiratornim tegobama neće biti primljeni ( jedino zdravi pristupaju pregledu)

Obavezna dezinfekcija ruku prije ulaska u ordinaciju

Roditelj bi trebao  nositi masku na licu.

Uputa o potrebi pridržavanja mjera zaštite ( febrilni i sa respiratornim tegobama neće biti primljeni, ispunjavanje izjave da nisu bili prema svom saznanju u riziku, samo jedan roditelj smije biti u pratnji, moraju doći točno na termin i ne zadržavati se, koliko traje pregled i slično)

Prethodno ulasku u ambulantu ispunjavaju Izjavu o riziku od zaraze korona virusom.

Popis dokumentacije koju je potrebno dostaviti e-poštom 3 dana prije termina pregleda nadležnom školskom liječniku --    skolska.beli.manastir@gmail.com

1. Upitnik s anamnestičkim podacima koji ispunjava roditelj
  2. Preslike cjepne iskaznice ili ispis cijepljenja iz pedijatrijskog kartona
  3. Popis dokumentacije ukoliko postoji ( povijest bolesti u slučaju kroničnog oboljenja, nalazi logopeda i/ili psihologa, Rješenje o tjelesnom oštećenju, eventualno mišljenje predškolske ustanove o razvojnim aspektima djeteta ovisno o kronološkoj dobi)