Obavijest učenicima i roditeljima/skrbnicima o početku nastavne godine 2020./2021
Autor: Antonia Mioč, 2. 9. 2020.

Dragi učenici, poštovani roditelji,

dana 7. rujna 2020. početak je nove nastavne godine 2020./2021.

Pred nama je početak nove školske godine i  veliki izazov organizacije nastave za razrednu i predmetnu nastavu prema uputama koje smo dobili od HZJZ-a i MZO-a. Razmotrili smo sve mogućnosti i prijedloge kako organizirati nastavu a da se pritom poštuje potrebna distanca i da bude što manje kontakata između učenika i učitelja. Donijeli smo sljedeće odluke:

PREDMETNA NASTAVA

Učenici od petog do osmog razreda nastavu će pohađati svaki dan u jutarnjoj smjeni, s početkom u    7 sati i 30 minuta. Škola će učenike prihvaćati od 7 : 00 sati tako da se pred školom ne stvaraju skupine.

Učenici ulazeći u školu prolaze barijere za dezinfekciju, nakon toga se preobuvaju, odlaze do WC-a gdje peru ruke i nakon toga idu u svoju učionicu. Tijekom trajanja nastave sve vrijeme borave u istoj učionici (osim kada pohađaju nastavu tjelesne i zdravstvene kulture i informatike). U svojoj učionici dobivaju i užinu. Učenici NEĆE morati imati maske jer je u učionicama moguća distanca između njih veća od 1,5 m. Iz svih predmeta imat će dvosate da se smanji broj kontakata s učiteljima.

Prvi dan škole, razrednici će na ulazu dočekivati djecu i uputiti ih u njihove razrede. Udžbenici i radne bilježnice dočekati će svakog učenika u razredu na njegovom mjestu na kojem će sjediti, stoga je potrebno da učenici dođu sa praznim torbama. Prvi dan škole provesti će samo tri sata u školi  sa svojim razrednicima.

RAZREDNA NASTAVA (MATIČNA ŠKOLA)

Učenici od prvoga do četvrtoga razreda nastavu će pohađati svaki dan u poslijepodnevnoj smjeni. Početak nastave biti će u 14:00 sati. Škola će učenike prihvaćati od 13 : 40 sati tako da se pred školom ne stvaraju skupine.

Učenici ulazeći u školu prolaze barijere, odlaze do WC-a gdje peru ruke i nakon toga idu u svoju učionicu. Tijekom trajanja nastave sve vrijeme borave u istoj učionici (osim kada pohađaju nastavu tjelesne i zdravstvene kulture). U svojoj učionici dobivaju i užinu.

Učenike će tijekom sata učitelji nekoliko puta slati da peru ruke i održavaju higijenu. Učitelji drugih predmeta za razrednu nastavu u učionicama će nositi maske prema dobivenim uputama.

Učenici 2.b, 3.b i 3.a razreda nastavu će imati u školskome prizemlju i ulaze na glavni ulaz škole, a 1.b,4.b, i 1.a – 2.a razred na katu i ulaze na ulaz od dvorane. Raspoređeni su prema broju učenika i veličini učionice da se može održavati predviđena distanca. U školi se preobuvaju, a kada imaju nastavu tjelesne i zdravstvene kulture trebali bi doći u trenirkama da mogu izvoditi nastavu.

RAZREDNA NASTAVA (Bolman)

Nastava će se odvijati u dvije smjene. Jutarnja smjena počinje u 7:30 sati. Škola će učenike prihvaćati od 7 : 15 sati tako da se pred školom ne stvaraju skupine. Poslijepodnevna smjena počinje u 12:15 sati. Škola će učenike prihvaćati od 12 : 00 sati tako da se pred školom ne stvaraju skupine. Razredi ulaze na različite ulaze.

Od 07.09.2020. u prvu smjenu idu učenici 1.b – 3.b (prednji ulaz) i 2.b – 4.b (ulaz iz dvorišta) , a u drugu smjenu 1.a (ulaz iz dvorišta) i 2.a - 4.a (prednji ulaz).

Učenike će se tijekom sata učitelji nekoliko puta slati da peru ruke i održavaju higijenu. Učitelji drugih predmeta za razrednu nastavu u učionicama će nositi maske prema dobivenim uputama.

RAZREDNA NASTAVA (Uglješ)

Nastava počinje u 8 sati. Škola će učenike prihvaćati od 7 : 30 sati tako da se pred školom ne stvaraju skupine.

Učenici ulazeći u školu prolaze barijere, odlaze do WC-a gdje peru ruke i nakon toga idu u svoju učionicu. Tijekom trajanja nastave sve vrijeme borave u istoj učionici. U svojoj učionici dobivaju i užinu.

ZAKLJUČNO

Ovakva organizacija nastave nužna je da bi se mogle provesti sve propisane mjere. Nakon završetka predmetne nastave sve se učionice trebaju dezinficirati i pripremiti za popodnevnu smjenu.

Ukoliko se pojavi zaraza u jednoj smjeni ili na jednom katu, lako možemo izdvojiti samo taj dio razreda (da učenici budu u izolaciji 14 dana uz online nastavu), a drugi učenici mogu nastaviti ići u školu.

Da bi se sve mjere mogle poštivati i ispuniti svi uvjeti za održavanje nastave u školi, potrebno je puno razumijevanja i suradnje.

Apeliram i molim sve učenike i roditelje  da nakon nastave djeca idu svojim kućama sami ili u skupinama djece iz razreda jer u protivnom ovo nema smisla - ako mi u školi provodimo sve mjere i pazimo da se učenici ne miješaju međusobno, a nakon nastave oni ne poštuju propisane mjere.

Ako se svi budemo pridržavali propisanih mjera, vjerojatnost pojave virusa u školi je mala te ćemo nastavu stalno pohađati u školi, što nam i jest cilj.

Ovakav je oblik nastave privremen, odnosno dok traju mjere.

Za sva pitanja oko provedbe i organizacije nastave možete me slobodno kontaktirati u redovito radno vrijeme (od 7 do 15 sati) i rado ću Vam odgovoriti na sva pitanja.

Pred nama je godina izazova koju ćemo zajedničkim snagama odraditi.

Želim vam uspješnu školsku godinu.

Antonia Mioč, ravnateljica