Terenska nastava

Učenici 3. i 4. a razreda posjetili su obiteljsko poljoprivredno gospodarstvo Povoljnjak. Svašta smo naučili i dobro smo se zabavili. Hvala obitelji Povoljnjak.

U nastavku možete pročitati kako je našu priču napisala učenica 3.a. razreda, Valentina Jalšovec.

POSJET MALOJ FARMI

Jučer smo posjetili jedno veoma zanimljivo seosko imanje. Odmah po dolasku primjetila sam da se tu nalazi mnoštvo životinja. Prvo sam vidjela tri psa, od kojih je jedan bio bijel poput snijega, zatim i jednu naranđastu mačku.

Potom smo krenuli u detaljno razgledavanje farme. Uočili smo krave i prostor u kojem borave, zatim svinje i male praščiće, potom dva odrasla konja i na kraju ovce koje smo smjeli i sami hraniti travom. U razgovoru s gospodinom Zlatkom saznali smo da je bavljenje stočarstvom vrlo naporan posao i da naročito treba voditi brigu o pravilnoj prehrani životinja, o njihovom zdravlju i o tome da treba voljeti taj posao.

Nakon što smo posjetili ovo seosko imanje shvatila sam da je posao stočara jako težak i odgovoran i da zbog toga treba cijeniti sve stočare.

Valentina Jalšovec, učenica 3.a razreda

objavio: Gordana Kuna   datum: 8. 11. 2016.

« Prosinac 2017 »