LiDraNo 2017.

Tema: učenici naše škole na LiDraNu

Mjesto radnje: Beli Manastir, Osijek

Vrijeme radnje: drugo polugodište šk.god.2016./2017.

Likovi: Nikolina, Lana, Stefan, Mihael, Nikola, Nela, Valentina, Tomica, Josip, Mihaela, Siniša

Tijek događaja:

1. Pripreme za Lidrano

2. Općinsko natjecanje

3. Županijsko natjecanje

Poruka: Rad i trud se uvijek isplate!

Priča o LiDraNu

Jednog dana na satu hrvatskog jezika učenici 1. i 2. a razreda zakoračili su u jednu zanimljivu pustolovinu. Okušali su se u stvaralaštvu. Rezultat njihovog rada je igrokaz Snješkica Smješkica. Tih dana, učenici 3. i 4. a učili su o radijskoj emisiji. Odlučili su se okušati te snimiti svoju radijsku emisiju. Činilo se to kao lagan zadatak. Nisu ni slutili što ih čeka. Nakon nekoliko tjedana nastala je emisija Modna intervencija.

.

Učiteljice Maja i Gordana u dogovoru s učenicima odlučile su sve to prijaviti na LiDraNo. Općinska razina održana je u Belom Manastiru. Bilo je vrlo uzbudljivo.Učenici nisu  ni očekivali da će njihov rad biti zamijećen te su prošli dalje na Županijsku razinu. Sreća nikad veća!

Županijska razina LiDraNa bila je u Osijeku. Domaćini su priredili predivnu priredbu za doček sudionika. Nakon priredbe učenici su prezentirali svoje radove nakon čega je uslijedio okrugli stol. Žiri se vrlo pozitivno osvrnuo na igrokaz i na radijsku emisiju. Učenici su puno toga vidjeli, naučili, zabavili se. A i obilazak grada nije izostao.

Tu je priči o LiDranu kraj, barem za ovu godinu.

Možete poslušati radijsku emisiju i emisiju Veliki i mali, Radio Osijeka, u kojoj je gostovala Nela Ana Mišković.

objavio: Gordana Kuna   datum: 17. 2. 2017.

« Prosinac 2017 »