MEĐUNARODNI DAN ŽENA
Autor: Gordana Kuna, 12. 3. 2018.

Povodom Međunarodnog dana žena u našoj školi održana je priredba te ovorena javna izložba likovnih radova.

Na sami Dan žena, 8. ožujka, holom škole orio se smijeh, pjesma i sithovi. Učenici razredne nastave svoja umijeća pokazali su pred brojnom publikom.

Na samom početku priredbe svi prisutni mogli su poslušati radijsku emisiju Jagodica, tema Majka koju su osmislili i režirali učenici 4.a rareda. Emisija je vrlo zanimljiva samim time jer su proveli anketu među učenicima naše škole koji su  nizali zanimljive rečenice o svojoj mami.

Učenici 1.b razreda zabljesnuli su na sceni recitacijom o majci i plesnom izvodbom pjesme Ivin dance.

Divne stihove o majci, ženi, baki pružili su nam učenici 2.b razreda nakon kojih su otplesali ples Štreber i štreberica.

Kako je to kada proljeće dođe pokazali su nam učenici 3.b razreda nakon čega su sve prisutne ostavili bez daha plesom Ja volim slatku malu.

Smijeha nije nedostajalo za vrijeme igrokaza Tračare kojeg su izveli učenici 4.b razreda.

Tko je ta, svima najdraža žena otkrili su učenici 2. i 3.a razreda.

"Njihova je uvijek zadnja, uvijek su u pravu", riječi su kojima su voditelji najavili scensku igru Ja posijah repu u kojoj su učenici 2., 3. i 4.a razreda pokazali da je to uistinu tako.

Kako bi cijelu priredbu začinili smijehom pobrinuli su se stand up komičari, učenici 4.a razreda.

Nakon priredbe otvorena je likovna izložba radova učenika razredne nastave. Tema izlože je Ona. Učenici su crtali, slikali svoje majke, sestre, bake.

Izložba će biti otvorena do 19.ožujka.