Izvanškolske aktivnosti naših učenika

Učenica 4. razreda Aleksandra Dorić, članica je konjogojske udruge "Baranjac".

Marljivim vježbanjem postigla je odlične rezultate: 1. mjesto u Bijelom Brdu i 3. mjesto u Bolmanu. smiley

:: opširnije ::

objavio: Administrator   datum: 18. 10. 2013. 16:16

ZLATNA DIANA

Kratki intervju s Dianom Tomašević

Vanesa: Koliko si se dugo pripremala za natjecanje u Sisku i koliko si često imala treninge?

Diana: Pripreme su trajale godinu dana, a treninzi su se odvijali četiri do pet puta tjedno.

Vanesa: Imaš li tremu pred natjecanja?

Diana: Naravno, svaki put mi titra u trbuhu.

Vanesa: S koliko si godina počela trenirati gimnastiku?

Diana: Gimnastiku treniram od pete godine.

Vanesa: Što te motiviralo da nastaviš s treninzima sve do danas?

Diana: Prije svega motivacija mi je to što unaprjeđujem  svoje zdravlje, a motivacija su mi i  prijateljice s kojima treniram gimnastiku.

Vanesa: Koliko je teško uskladiti treninge i školske obveze? Imaju li učitelji razumijevanja?

Diana: Ponekad bude jako teško uskladiti sve obveze koje imam, ali učitelji stvarno imaju razumijevanja,  pa sam čak u iznimno napornim danima oslobođena nastave ili nekih ispita koje kasnije nadoknadim.

Vanesa: Postoji li poseban režim prehrane za gimnastičarke poput tebe?

Diana: Poseban režim prehrane postoji, ali ja ga još ne provodim jer nije nužno, tako da za sada nema previše odricanja. U drugom slučaju se mora strogo kontrolirati unos šećera i masnoće...

Vanesa: S kojim si se strahovima susretala pri bavljenju gimnastikom i kako si ih pobijedila?

Diana: Sjećam se da sam se jako bojala prvi put kad sam trebala raditi veltač.

Nekako sam skupila hrabrost i bila jako uporna. Tako sam pobijedila strah.

Vanesa: Tko je tvoj sportski uzor?

Diana: Moja omiljena gimnastičarka je ujedno i moj sportski uzor. Ona je Nadia Comanecci.

Vanesa: Diana, hvala ti što si odvojila vrijeme za ovaj intervju!

Sretno u svim budućim gimnastičkim natjecanjima!

U Osnovnoj školi Jagodnjak,                      Vanesa Jalšovec, učenica 6a razreda

06. prosinca 2012.

Zovem se Diana Tomašević. Pohađam 4.a razred PŠ Bolman, OŠ Jagodnjak. Odlična sam učenica. Prije redovite          nastave počela sam se  baviti gimnastikom u Gimnastičkom društvu u Belom Manastiru, kod trenera Vladislava i Evice Čutoraš, koju i nadalje pohađam kao izvanškolsku aktivnost. Uspješna sam gimnastičarka. Osvojila sam dosta medalja na natjecanjima: Županijsko i Kup gradova- međužupanijsko. Prvu srebrnu medalju osvojila sam 2007.g. u Valpovu- Kup Hrvatske, sa 7 godina. Do 4. razreda osvojila sam sveukupno 15 medalja, od toga 7 srebrnih i 8 zlatnih. 15. medalju zlatnu osvojila sam 21.05.2011. u Slavnoskom Brodu - Kup Slavonije i Baranje.

U budućem treniranju trener me predlaže prebaciti u A program- trenirati za državno natjecanje. Ja ću se i dalje truditi jer mi je velika želja i čast osvojiti medalju za moju Republiku Hrvatsku.