Datum objave: 10. lipnja 2024.
Kategorija: Vijesti

PRVA GODINA “GLAZBENOG LABORATORIJA” U OŠ JAGODNJAK ZAVRŠENA USPJEŠNO / ПРВА ГОДИНА “МУЗИЧКЕ ЛАБОРАТОРИЈЕ” У ОШ ЈАГОДЊАК ЗАВРШЕНА УСПЕШНО

Osnovnoj školi Jagodnjak, ove školske godine po prvi put je provedena  aktivnost "Glazbeni laboratorij". Kroz sudjelovanje u glazbenim aktivnostima, djeca su značajno unaprijedila svoje glazbene vještine, koncentraciju i kreativnost. Zajedničkim sviranjem razvili su vještine suradnje, usklađenosti, komunikacije i povjerenja, čime su postavili čvrste temelje za buduće glazbeno obrazovanje.  Voditelj, učitelj glazbene kulture, u suradnji s učenicima napisao je i uglazbio dvije autorske pjesme: "It ain't right" i "Not so different". Završna priredba, koja je uključivala koncert polaznika "Glazbenog laboratorija", bila je kruna njihovog rada i truda te su time oduševili sve prisutne. Ove aktivnosti pokazale su koliko je važna i korisna glazbena edukacija za djecu, a OŠ Jagodnjak planira nastaviti s ovom aktivnosti i sljedeće godine.

MEĐUNARODNI DAN BIJELOG ŠTAPA

U svrhu obilježavanja Međunarodnog dana bijelog štapa, Športska udruga Svijetlost pod pokroviteljstvom gradonačelnika grada Osijeka Ivana Radića 15. listopada 2024. organizirala je šetnju pod nazivom Prošetajmo zajedno kako bi građanima približili izazove s kojima se...