Datum objave: 20. lipnja 2024.
Kategorija: Vijesti

ETWINNING LOOP-ART ADVENTURES: ARTISTIC CODING FOR KIDS

U eTwinning projektu Loop-art adventures: artistic coding for kids,  koji smo provodili deset mjeseci u školskoj 2023./2024. godini, sudjelovali su učenici petog razreda zajedno s vršnjacima iz devet europskih zemalja. Cilj projekta bio je razumjeti koncept petlji u kodiranju dok su stvarali različite uzorke inspirirane spiralnom umjetnošću, duginim bojama, cvjetnim laticama, ćelijama košnice i slično. Radili su na papiru ili koristili računala na različite načine, prateći korak-po-korak upute za ponavljanje radnji. Osim što su usvojili osnovne koncepte kodiranja, projekt je poticao kreativnost, razvijao vještine rješavanja problema, poticao prepoznavanje i razumijevanje obrazaca, te gradio samopouzdanje. Također je promicao interes za STEM aktivnosti i poticao suradnju i zajedništvo s vršnjacima iz svih zemalja EU. Svi navedeni ciljevi idealno su se uklopili u godišnji kurikulum Informatike, čineći nastavu dinamičnom, praktično primjenjivom i iznimno edukativnom. Sažetak projekta i projektnih aktivnosti možete pogledati na poveznici.

У eTwinning пројекту Loop-art adventures: artistic coding for kids, који смо проводили десет месеци у школској 2023/2024. години, учествовали су ученици петог разреда заједно с вршњацима из девет европских земаља. Циљ пројекта био је разумети концепт петљи у кодирању кроз стварање различитих узорака инспирисаних спиралном уметношћу, дугиним бојама, цветним латицама, ћелијама кошнице и слично. Радили су на папиру или користили рачунаре на различите начине, пратећи корак-по-корак упутства за понављање радњи. Осим што су усвојили основне концепте кодирања, пројекат је потицао креативност, развијао вештине решавања проблема, потицао препознавање и разумевање образаца те градио самопоуздање. Такође је промицао интерес за STEM активности и потицао сарадњу и заједништво са вршњацима из свих земаља ЕУ. Сви наведени циљеви идеално су се уклопили у годишњи курикулум Информатике, чинећи наставу динамичном, практично примењивом и веома едукативном.

MEĐUNARODNI DAN BIJELOG ŠTAPA

U svrhu obilježavanja Međunarodnog dana bijelog štapa, Športska udruga Svijetlost pod pokroviteljstvom gradonačelnika grada Osijeka Ivana Radića 15. listopada 2024. organizirala je šetnju pod nazivom Prošetajmo zajedno kako bi građanima približili izazove s kojima se...