Datum objave: 14. listopada 2024.
Kategorija: Vijesti

FESTIVAL LEPE REČI VUKOVAR 2024. / ФЕСТИВАЛ ЛЕПЕ РЕЧИ ВУКОВАР 2024.

Ove godine sudjelovali smo na “Festivalu lepe reci Vukovar 2024.“, 12. listopada 2024.
Našu školu predstavljali su učenici 8.b razreda: Matija Povoljnjak s pjesmom Milana Rakića „Taj ogromni mjesec limunove boje” te Maša Drača, koja je recitirala pjesmu Stevana Raičkovića „U parku”.
Učenicima se ova manifestacija iznimno svidjela. Dan su proveli u ugodnom ambijentu, razmjenjujući iskustva s recitatorima drugih škola. Druženje je nastavljeno uz zajednički ručak kojem su prisustvovali i učenici i njihovi mentori.
Članovi žirija složili su se da je ove godine njihov zadatak bio posebno težak jer su svi učenici bili vrlo dobri, a odluke su se temeljile na nijansama.

Ове године учествовали смо на „Фестивалу лепе речи Вуковар 2024.”, 12. октобра 2024.
Нашу школу представљали су ученици 8.б разреда: Матија Повољњак с песмом Милана Ракића „Тај огромни месец лимунове боје” и Маша Драча, која је рецитовала песму Стевана Раичковића „У парку”.
Ученицима се ова манифестација изузетно допала. Дан су провели у пријатном амбијенту, размењујући искуства с рецитаторима других школа. Дружење је настављено уз заједнички ручак коме су присуствовали и ученици и њихови ментори.
Чланови жирија сложили су се да је ове године њихов задатак био посебно тежак јер су сви ученици били веома добри, а одлуке су се заснивале на нијансама.

DAN KRUHA I ZAHVALNOSTI ZA PLODOVE ZEMLJE U 1.A

Učenici 1.a su sa svojom učiteljicom Majom Predmerski u petak, 11.10.2024., kroz integrirani nastavni dan obilježili Dan kruha i zahvalnosti za plodove zemlje. Iz svojih vrtova i voćnjaka donijeli smo povrća i voća, te smo istraživali njihove mirise i okuse i...