
U četvrtak, 9. svibnja, u našoj školi održane su radionice na temu meteorologije i meteorološke stanice, organizirane u sklopu Erasmus+ projekta GEJA. Radionice su bile namijenjene učenicima šestih razreda koji su na zanimljiv i interaktivan način proširili svoja znanja o vremenu i klimi.
Radionice je vodila učiteljica geografije Tajana Grigić, koja je učenike najprije provela kroz kratko uvodno predavanje i ponavljanje osnovnih pojmova o vremenskim i klimatskim uvjetima. Nakon toga su učenici podijeljeni u četiri radne skupine. Svaka skupina imala je zadatak izraditi jedan mjerni instrument za praćenje klimatskih elemenata – vjetrulju, barometar, anemometar i kišomjer.
Uslijedio je kreativan zadatak – svaka je skupina osmislila i predstavila vlastitu vremensku prognozu, uživljavajući se u ulogu profesionalnih meteorologa. Učenici su pokazali zavidno znanje, snalažljivost i timski duh, a radionice su zaključene smijehom, aplauzom i novim spoznajama.
Radionice su još jedan korak u provedbi projekta GEJA, kojim želimo potaknuti učenike na aktivno učenje, razvijanje znanstvene pismenosti i razumijevanje važnosti očuvanja okoliša kroz konkretne i praktične aktivnosti.

У четвртак, 9. маја, у нашој школи одржане су радионице на тему метеорологије и метеоролошке станице, организоване у оквиру Еразмус+ пројекта ГЕЈА. Радионице су биле намењене ученицима шестог разреда који су на занимљив и интерактиван начин проширили своја знања о времену и клими.
Радионице је водила наставница географије Тајана Григич, која је ученике најпре провела кроз кратко уводно предавање и понављање основних појмова о временским и климатским условима. Након тога, ученици су подељени у четири радне групе. Свака група имала је задатак да изради један мерни инструмент за праћење климатских елемената – ветрољу, барометар, анемометар и кишомјер.
Уследио је креативан задатак – свака је група осмислила и представила сопствену временску прогнозу, уживљавајући се у улогу професионалних метеоролога. Ученици су показали завидно знање, сналажљивост и тимски дух, а радионице су завршене осмесима, аплаузом и новим сазнањима.
Радионице представљају још један корак у реализацији пројекта ГЕЈА, којим желимо да подстакнемо ученике на активно учење, развијање научне писмености и разумевање значаја очувања животне средине кроз конкретне и практичне активности.