DAN ŠKOLE/ ДАН ШКОЛЕ
Autor: Antonia Mioč, 31. 10. 2023.

U dobrom raspoloženju, uz mnoštvo zanimljivih aktivnosti i zabave proslavili smo još jedan dugoočekivani Dan škole.

Dan smo započeli gledanjem filma koji je nastao od videouradaka naših učenika, a sve ih je povezivala zajednička tema ovogodišnjeg Dana škole Ocean. Gledali smo zanimljive dramske prikaze, koreografije i kratke filmove koji su nas podsjetili kolika je važnost svjetskih mora i oceana te cjelokupnog biljnog i životinjskog svijeta u njima te borbe za njihovo očuvanje. Nakon gledanja filma učenici su poslani u učionice gdje ih je čekalo iznenađenje – escape room. Najbrži i najsnalažljiviji koji su riješili mnogobrojne zagonetke i rebuse i pronašli ključ za izlazak, bili su učenici 6. b razreda koji su nagrađeni slasnom tortom kojom su se počastili nakon ručka.

Nakon escape rooma uslijedilo je jelo i čašćenje sa slatkog stola na kojemu je bilo mnoštvo slatkiša i kolača koje su naše vrijedne učiteljice pripremile za djecu, a nakon toga započele su mnogobrojne sportsko-zabavne natjecateljske igre poput glazbenog kviza, igara „sjedni na balon“, „papirići/slamka“, „skakanje s balonom“, „prenošenje u žlici“, „skupi čaše“, „xo“. Učenici su bili podijeljeni u plave, žute i crvene timove, a tim s najviše osvojenih bodova je pobijedio. Borbe za svaki bod, smijeha i dobre zabave nije nedostajalo pa su učenici po povratku kućama podijelili više nego pozitivne dojmove i želju da  ovakve aktivnosti ponovimo i sljedeće godine.

U poslijepodnevnoj smjeni učenici razredne nastave imali su priliku pogledati predstavu u izvedbi Theatra to go pod nazivom Kuhari.

Vjerujemo da je ovogodišnja proslava Dana škole bila još jedna u nizu onih koji će se dugo pamtiti.

У добром расположењу, уз мноштво занимљивих активности и забаве прославили смо још један дугоочекивани Дан школе.

Дан смо започели гледањем филма који је настао од видео радова наших ученика, а све их је повезивала заједничка тема овогодишњег Дана школе Океан. Гледали смо занимљиве драмске приказе, кореографије и кратке филмове који су нас подсетили колика је важност светских мора и океана, свеукупног биљног и животињског света у њима и борбе за њихово очување. Након гледања филма ученици су послани у учионице где их је чекало изненађење – escape room. Најбржи и најсналажљивији који су решили многобројне загонетке и ребусе и пронашли кључ за излазак, били су ученици 6. б родељења који су награђени сласном тортом којом су се почастили након ручка. Након escape roomа уследило је јело и чашћење са слатког стола на којем је било мноштво слаткиша и колача које су наше вредне учитељице припремиле за децу, а након тога започеле су многобројне спортско-забавне такмичарске игре попут музичког квиза, игара „седи на балон“, „папирићи/сламчица“, „скакање с балоном“, „преношење у кашици“, „скупи чаше“, „xо“. Ученици су били подељени у плаве, жуте и црвене тимове, а победио је тим с највише освојених поена. Борбе за сваки поен, смеха и добре забаве није недостајало па су ученици по повратку кућама поделили више него позитивне утиске и жељу да овакве активности поновимо и следеће године. У послеподневној смени ученици разредне наставе имали су прилику да погледају представу у извођењу Theatra to go под називом Кувари.

Верујемо да је овогодишња прослава Дана школе била још једна у низу оних који ће дуго да се  памте.