PROJEKT ŠAFRAN

U studenom 2010. učenici 7. i 8. razreda OŠ Jagodnjak, te njihovi učitelji povijesti, geografije, hrvatskog jezika, njemačkog jezika, engleskog jezika, biologije i informatike uključili su se u rad ovogodišnjeg Projekta Šafran.

Projekt Šafran namijenjen je učenicima u dobi od jedanaest do osamnaest godina. Projekat je cjelogodišnja aktivnost u koju se svake godine uključuju škole iz cijelog svijeta.

Projekt Šafran na opipljiv način upoznaje mlade ljude s temom Holokausta i podiže svijest o opasnostima diskriminacije, predrasuda i nesnošljivosti.

Irska zaklada za obrazovanje o Holokaustu poslala nam je lukovice žutog šafrana, koje smo posadili na jesen u znak sjećanja na milijun i pol židovske djece i tisuće druge djece koja su umrla u Holokaustu. Žuti cvjetovi podsjećaju na žute Davidove zvijezde koje su Židovi bili prisiljeni nositi pod nacističkom vlašću.

Uključivanje djece u sadnju lukovica i promatranje cvijeća kako raste te mnogobrojnim aktivnostima kroz različite nastavne predmete potakli smo učenike na kontinuirano učenje o važnosti tolerancije i poštovanja.

« Rujan 2017 »