BOLMANSKI ŠIK / БОЛМАНСКИ ШИК
Autor: Antonia Mioč, 2. 12. 2023.

Učenici 2.b, 3.b i 4.b razreda PŠ Bolman, kroz projekt Zanimanja, upoznali su se sa zanimanjem FRIZER/KA. Naša spremačica/kuharica Katarina, koja je po struci i frizerka, učenicima je predočila svoje umijeće pravljenja frizura. Kroz Katarinin primjer, učenici su spoznali da jedna osoba može imati više zanimanja. Učenici su upoznati s priborom i materijalima koje koriste frizeri. Naziv imaginarnog frizerskog salona učenici su sami izabrali - Bolmanski šik. Uspješno su se okušali u  pravljenju frizura jedni drugima. Dječaci i djevojčice su se oduševili novim frizurama. Kroz ovu radionicu učenici su imali priliku naučiti kako izraditi zahvalnicu te kako laminiranjem (plastificiranjem) trajno sačuvati nekakav dokument od vanjskih utjecaja. Laminirali su zahvalnicu našoj Katarini za uspješno održanu radionicu.

Ученици 2.б, 3.б и 4.б разреда ПШ Болман, кроз пројекат Занимања, упознали су се са занимањем ФРИЗЕР/КА. Наша спремачица/куварица Катарина, која је по струци и фризерка, ученицима је представила своје умеће прављења фризура. Кроз Катаринин пример, ученици су спознали да једна особа може имати више занимања. Ученици су упознати с прибором и материјалима које користе фризери. Назив имагинарног фризерског салона ученици су сами изабрали – Болмански шик. Успешно су се опробали у прављењу фризура једни другима. Дечаци и девојчице су се одушевили новим фризурама. Кроз ову радионицу ученици су имали прилику да науче како да израде захвалницу те како ламинирањем (пластифицирањем) трајно да сачувају некакав документ од спољњих утицаја. Ламинирали су захвалницу нашој Катарини за успешно одржану радионицу.