USKRS U KOPAČKOM RITU - PRIČA / ВАСКРС У КОПАЧКОМ РИТУ - ПРИЧА
Autor: Antonia Mioč, 18. 3. 2024.

U petak, 15.3.2024. godine, učenike trećih i četvrtih razreda naše škole posjetili su djelatnici Prezentacijsko edukacijskog centra Tikveš. Gospođa Varja Gutter i gospodin Boris Bolšec predstavili su nam zbirku priča iz Kopačkog rita čiji je autor upravo gospodin Boris. Počastili su nas čitanjem priče Uskrs u Kopačkom ritu. Učenici su sa zanimanjem slušali priču i rado odgovarali na pitanja o istoj. Naučili smo i koje tri zvijeri žive na području Republike Hrvatske, tko su gatalinke, kako prepoznajemo mušku od ženske barske kornjače ali i da su dabrovi biljojedi. Pisac nam je otkrio kako je inspiracija za pisanje ove priče bila priroda, a učenici sada s još većim nestrpljenjem čekaju planirani posjet Prezentacijsko edukacijskom centru Tikveš.

У петак, 15.3.2024. године, ученике трећих и четвртих разреда наше школе посетили су запосленици Презентационо едукационог центра Тиквеш. Госпођа Варја Гутер и господин Борис Болшец представили су нам збирку прича из Копачког рита чији је аутор управо господин Борис. Почастили су нас читањем приче Васкрс у Копачком риту. Ученици су са занимањем слушали причу и радо одговарали на питања о истој. Научили смо које три звери живе на подручју Републике Хрватске, ко су гаталинке, како препознајемо мушку од женске барске корњаче, али и да су даброви биљождери. Писац нам је открио како је инспирација за писање ове приче била природа, а ученици сада са још већим нестрпљењем чекају планирану посету Презентационо едукационом центру Тиквеш.