EKSKURZIJA U BEČ I PRAG
Autor: Administrator , 10. 6. 2010.

Kad se velike ruke slože, sve se može…nastavnici, oni stari i mlađi, vodič puta, vozači autobusa bez problema realizirali su nezaboravnu ekskurziju u gradove Beč i Prag. Bila je to ekskurzija u trajanju tri dana (3., 4., 5. VI. 2010.).

Lica bečkih i praških građevina, spomenika, mostova iz doba gotike, baroka…na proljetnom suncu pričale su znatiželjnim turistima iz tko zna koga kraja svijeta o svojoj dubokoj starosti, o dobrim ljudima koji ih održavaju pa su još uvijek ljepotice svojih država. Nije teško ostariti, ali je teško zadržati vedrinu, a one su je zadržale. Te dostojanstvene građevine pokazuju na svojim pročeljima vjekove koji su iza njih. One su, kako smo saznali od vodiča puta, uvijek bile u službi isticanja bogatstva i moći kraljeva, nadvojvoda, prinčeva, grofova, careva…Njihovo bogatstvo oblikovalo je gradove neizmjerne ljepote i raskoši. Pljuštale su dosjetke na račun vlasti, historije, ljudskih karaktera ovih dvaju gradova.

Bilo nam je ugodno, vrijeme je proticalo kao zamućena voda rijeke Vltave. Žao nam je što je tako brzo prošlo. Tri dana prošla su kao u snu. Smijeh i pjesma prolamale su se autobusom pri povratku kući. Rastali smo se u nadi da ćemo zajedno iduće godine, a u još u većem broju, posjetiti neku novu destinaciju.

Nastavnica Ranka Šućurović