Sretan Dan škole
Autor: Antonia Mioč, 23. 10. 2020.

Dragi učenici, roditelji, učitelji i svi zaposlenici škole!

Danas je važan dan jer je Dan škole i prvi puta ćemo ga proslaviti na pomalo neobičan način…bez gostiju, priredbe uživo..

Iskreno se nadam da će uskoro završiti ova epidemija te da ćemo ubrzo moći napraviti veliki tulum u školi i dati svakom učeniku mikrofon u ruke da ih svi čuju koliko su sretni u svojoj školi, sa svojim prijateljima i učiteljima!

Do tada želimo svima pokazati kako smo obilježili naš dan. Priredbe je ipak bilo, kako drugačije nego online. Naše vrijedne učiteljice svaka sa svojim razredom osmislile su i snimile neku točku, koju smo na kraju uz veliku pomoć učiteljice Tajane Dumančić spojili u  zajednički video.  Uživajte!

Našu školu pretvorili smo u Candyland. Učiteljice Biljana Mačak i Julijana Benjek osmislile su predivan slatki stol, a u samoj realizaciji pomogle su sve učiteljice. Svi razredi igrali su zanimljive igre, u kojima je cilj bio isti- pronaći ključ i ući u čarobni svijet slatkiša. Pridržavajući se svih epidemioloških mjera, svaki razred je igrao posebno i u različito vrijeme

Učenici 1. a i 2. a razreda su  igrali igru: "Pronađi ključ". Kroz rješavanje različitih zadataka iz prirode i društva, matematike, hrvatskog jezika, tjelesne i likovne kulture došli su do ključa dvorane za rođendansko slavlje naše škole. S oduševljenjem su ušli u njezine odaje u kojima su ih čekali zasluženi slatkiši.

Učenici od 5. do 8. razreda igrali su Escape room koji su za njih priredili učitelji engleskog jezika Goran Vesić i Julijana Benjek te naša knjižničarka Milica Bašić. Ostali predmetni nastavnici pomogli su prilikom kreiranja pitanja, svaki za svoj predmet.