DAN ŠKOLE PROTKAN JESENSKOM ŠUMSKOM BAJKOM/ДАН ШКОЛЕ ПРОТКАН ЈЕСЕНСКОМ ШУМСКОМ БАЈКОМ
Autor: Ljiljana Jeftimir, 24. 10. 2021.

Ovih je dana naša škola dobila novo ruho. Zaogrnula se šumskim plaštom i pretvorila u čarobnu šumu. U njoj se odigrala šumska bajka. Povod je ovom zanimljivom uređenju prostora škole proslava tematskog Dana škole.

Na uređenju škole koja je nalikovala na veliku čarobnu šumu, nekoliko su dana vrijedno radile naše kreativne učiteljice. Iako ovaj poseban dan, zbog epidemioloških mjera, niti ove godine nismo proslavili priredbom, zanimljivosti, uzbuđenja i kreativnosti nije nedostajalo. Proslavu smo započeli gledanjem kratkog filma koji je nastao povezivanjem zanimljivih video uradaka naših učenika i njihovih učitelja, nastalih u učionicama škole. Bilo je tu plesa, recitacije, glume i intervjua. Učenici razredne nastave imali su prilike pogledati zanimljivu predstavu Botaničari u izvedbi Teatra to go. Nakon gledanja filma slijedio je već tradicionalni escape room. Rješavajući zanimljive zagonetke i matematičke zadatke, učenici pojedinih razreda pokušavali su što prije naći izlaz iz svoje učionice i izboriti pobjedu u ovoj zanimljivoj igri. To je pošlo za rukom učenicima 6. b razreda koji su pobijedili i osvojili veliku slasnu tortu. Osim escape rooma, učenici su se imali prilike uključiti i u sportske aktivnosti pa su učenice zaigrale odbojku protiv tima učiteljica, a učenici su, u mješovitim ekipama, zaigrali nogomet.

Neki su slavili, a neki ne, no svi su se dobro zabavili i s osmijesima na licima i komentarima kako im je ovo najbolji dan u godini, zaputili svojim kućama.

Uživajte u našoj šumskoj bajci!  (kliknite)

Ових дана је наша школа добила ново рухо. Загрнула се шумским плаштом и претворила у чаробну шуму. У њој се одиграла шумска бајка. Повод овом занимљивом уређењу простора школе је прослава тематског Дана школе.

На уређењу школе која је наликовала на велику чаробну шуму, неколико дана су вредно радиле наше креативне учитељице. Иако овај посебан дан, због епидемиолошких мера, ни ове године нисмо прославили приредбом, занимљивости, узбуђења и креативности није недостајало. Прославу смо започели гледањем кратког филма који је настао повезивањем занимљивих видео радова наших ученика и њихових учитеља, насталих у учионицама школе. Било је ту плеса, рецитације, глуме и интервјуа. Ученици разредне наставе имали су прилике да погледају занимљиву представу Ботаничари у извођењу „Teatra to go“. Након гледања филма уследио је већ традиционални „escape room“. Решавајући занимљиве загонетке и математичке задатке, ученици појединих разреда покушавали су што пре да нађу излаз из своје учионице и изборе победу у овој занимљивој игри. То је пошло за руком ученицима 6. б разреда који су победили и освојили велику сласну торту. Осим „escape room-a“, ученици су имали прилике да се укључе и у спортске активности па су ученице заиграле одбојку против тима учитељица, а ученици су, у мешаним екипама, заиграли фудбал.

Неки су славили, а неки не, али сви су се добро забавили и са осмесима на лицима и коментарима како им је ово најбољи дан у години, запутили својим кућама.

Уживајте у нашој шумској бајци! (кликните)