ŠKOLSKI MEDNI DAN / ШКОЛСКИ МЕДНИ ДАН
Autor: Antonia Mioč, 8. 12. 2021.

Školski medni dan je program koji se provodi u prvim razredima osnovnih škola, s ciljem promocije hrvatskog pčelarstva.

Obilježava se na dan Sv. Ambrozija, zaštitnika pčela i pčelara. Svrha provedbe Programa je podizanje svijesti djece, od rane dobi, o potrebi konzumacije lokalnih poljoprivrednih proizvoda. Hrvatska poljoprivredna agencija u suradnji s Osječko-baranjskom županijom i osnovnim školama ukjlučila se u obilježavanje Školskog mednog dana, a time i promociju hrvatskih pčelinjaka.

7. prosinca Školski medni dan obilježili smo i u našoj školi. Učenicima 1. razreda podijeljene su teglice meda, edukativne slikovnice  te promotivni letak.

U učionicama 1. razreda bilo je jako veselo i medeno!

Učenici 1.b razreda PŠ Uglješ  u skoplu obilježavanja Školskog mednog dana posjetili su i pravi pčelinjak gdje su im domaćini Slobodan i Mira Kostić objasnili proces pravljenja meda.

Ovim putem, zahvaljujemo im na gostoprimstvu i prigodnim darovima koje su uručili našoj djeci.

Школски медни дан је програм који се проводи у првим разредима основних школа, са циљем да се промовише хрватско пчеларство.

Обележава се на дан Св. Амвросија према Грегоријанском календару, заштитника пчела и пчелара. Циљ провођења Програма је подизање свести деце, од раног узраста, о потреби конзумације локалних пољопривредних производа. Хрватска пољопривредна агенција у сарадњи са Осјечко-барањском жупанијом и основним школама укључила се у обележавање Школског медног дана, а тиме и промоцију хрватских пчелињака.

7. децембра Школски медни дан обележили смо и у нашој школи. Ученицима 1. разреда подељене су теглице меда, едукативне сликовнице те промотивни летак.

Ученици 1.б разреда ПШ Угљеш  у склопу обележавања Школског медног дана посетили су и прави пчелињак где су им домаћини Слободан и Мира Костић објаснили процес прављења меда.

Овим путем, захваљујемо им на гостољубивости и прикладним поклонима које су уручили нашој деци.