ZAJEDNIČKO VIJEĆE OPĆINA OBRADOVALO NAŠE UČENIKE / ЗАЈЕДНИЧКО ВЕЋЕ ОПШТИНА ОБРАДОВАЛО НАШЕ УЧЕНИКЕ
Autor: Antonia Mioč, 18. 1. 2022.

Povodom Nove godine po julijanskom kalendaru Zajedničko vijeće općina pripremilo je poklon pakete za učenike koji pohađaju nastavu po modelu A, na srpskom jeziku i ćiriličnom pismu. Slatkiši i školski pribor obradovali su naše učenike i uljepšali im praznike. Učenici su dobili i bilježnice tiskane za ovu priliku s motivima poznatih Srba naših prostora Milutina Milankovića, Josifa Milovuka i Zaharija Orfelina. Sredstva za ovu namjenu osigurana su kroz Ured za ljudska prava i prava nacionalnih manjina Vlade Republike Hrvatske.

Поводом Нове године по јулијанском календару Заједничко веће општина припремило је поклон пакете за ученике који похађају наставу по моделу А, на српском језику и ћириличном писму. Слаткиши и школски прибор обрадовали су наше ученике и улепшали им празнике. Ученици су добили и свеске штампане за ову прилику са мотивима познатих Срба наших простора Милутина Миланковића, Јосифа Миловука и Захарија Орфелина. Средства за ову намену осигурана су кроз Канцеларију за људска права и права националних мањина Владе Републике Хрватске.