DAN ZALJUBLJENIH - VALENTINOVO / ДАН ЗАЉУБЉЕНИХ - ВАЛЕНТИНОВО
Autor: Administrator , 13. 2. 2022.

Iz učionice:

Ah, ta ljubav!

Ljubav je divna iako nekada traje kratko. Voljeti nekoga je nešto posebno.

Postoji više vrsta ljubavi: ljubav prema obitelji, prema prijateljima ili simpatiji. Ljubav je jako važna i potrebna. Kada su ljudi zaljubljeni, ponašaju se nekako čudno. Ljubav možemo pokazati na razne načine. Kada si mlad, ljubav je najljepša.

Ako nekoga volimo, tu ljubav trebamo čuvati jer ona brzo može završiti.

Vanessa Lukačević, 5.b

💗 💗 💗 💗 💗

Za mene je ljubav kada ljudi vjeruju jedni drugima i vole se.

Postoje mnogo vrsta ljubavi: prijateljska ljubav, roditeljska ljubav, ljubav prema životu… Ljubav prema našem svijetu je jako bitna jer označava mir, dobrotu i prijateljstvo. Kada su ljudi zaljubljeni, znaju se jako čudno ponašati. Stalno razmišljaju o toj osobi, kupuju joj različite darove, iskazuju svoje osjećaje, pomažu joj u svemu.

U ljubavi je najvažnije biti iskren. Jedino tako ona može biti prava.

Milan Zorić, 5.b

💗 💗 💗 💗 💗

Ah, ta ljubav! Netko ima simpatiju, a netko ne. Ljubav je čudna, velika i mala, lijepa i ružna.

Netko Valentinovo proslavlja, ukrašava sve crvenim srcetima i šalje pisma. Ljubav možemo izraziti porukama, riječima, poklonima i mnogim drugim stvarima.

Ja mislim da ljubav može biti jako lijepa, pogotovo kada si stariji. Što ti misliš o ljubavi?

Maša Drača, 5.b

💗 💗 💗 💗 💗

Za mene je ljubav kada se netko poštuje i voli.

Ljubav je jako važna jer da je nema, ljudi ne bi imali osjećaja jedni za druge. Kada su ljudi zaljubljeni, oni su vrlo brižljivi, dobri i pažljivi. Ljubav možeš pokazati kada nekome nešto kupiš, poljubiš ga ili kažeš da ga voliš.

Ljubav je nešto najljepše na svijetu i trebamo biti zahvalni što  ona postoji.

Matija Povoljnjak, 5.b

Ах, та љубав!

Љубав је дивна иако некада траје кратко. Вољети некога је нешто посебно.

Постоји више врста љубави: љубав према породици,  према пријатељима или симпатији. Љубав је јако важна и потребна. Када су људи заљубљени, понашају се некако чудно. Љубав можемо показати на разне начине. Кад си млад љубав је најлепша.

Ако некога волимо, ту љубав требамо чувати јер она брзо може завршити.

Ванесса Лукачевић, 5.б

💗 💗 💗 💗 💗

За мене је љубав када људи веују једни другима и воле се.

Постоји много врста љубави: пријатељска љубав, родитељска љубав, љубав према животу... Љубав према нашем свету је јако битна јер означава мир, доброту и пријатељство. Када су људи заљубљени, знају се јако чудно понашати. Стално размишљају о том човеку, купују различите поклоне, осказују своје осећаје, помажу у свему.

У љубави је најважније бити искрен. Једино тако она може бити права.

Милан Зорић, 5.б

💗 💗 💗 💗 💗

Ах, та љубав!  Неко има симпатију, а неко не. Љубав је чудна, велика и мала, лепа и ружна.

Неко Валентиново прославља, украшава све црвеним срцетима и шаље писма. Љубав можемо изразити порукама, речима, поклонима и многим другим стварима.

Ја мислим да љубав може бити јако лепа, поготово када си старији.  Што ти мислиш о љубави?

Маша Драча, 5.б                        💗 💗 💗 💗 💗

За мене је љубав кад се неко поштује и воли.

Љубав је јако важна јер да је нема, људи не би имали осећаја једни за друге.  Када су људи заљубљени, они су веома брижни, добри и пажљиви. Љубав можеш показати када некоме нешто купиш, пољубиш га или кажеш да га волиш.

Љубав је нешто најлепше на свет и требамо бити захвални што она постоји.

Матија Повољњак, 5.б

Iz povijesti nastanka Valentinova: smiley

Valentinovo ili Dan zaljubljenih obilježava se 14. veljače, a njegovo obilježavanje povezujemo s jednim svećenikom koji je živio u davnoj prošlosti. O njegovu životi i djelovanju postoji više legendi.

U vrijeme vladavine cara Klaudija II. Gotskog živio je rimski svećenik Sveti Valentin. Car je zabranio obrede vjenčanja svojim vojnicima s namjerom da spriječi emotivno vezivanje za obitelji kako bi bili više motivirani za ratovanje. Svećenik Valentin nije se pridržavao careve zapovijedi i potajno je održavao ceremonije vjenčanja zaljubljenih parova. Nakon što je car to doznao odlučio ga je pogubiti. Valentin je pogubljen 14. veljače.

Poznata je i legenda o Svetom Valentinu koji je propovijedao prema Isusovim riječima nesebičnu ljubav i ljubav prema Bogu i bližnjima te ona kojom je blagoslovio brak na smrt bolesne mlade kršćanke i rimskog legionara, a koji je zbog ljubavi prema njoj postao kršćaninom.