MEĐUNARODNI DAN DJEČJE KNJIGE - 2. TRAVNJA/ МЕЂУНАРОДНИ ДАН ДЕЧИЈЕ КЊИГЕ – 2. АПРИЛ
Autor: Administrator , 1. 4. 2022.

U našoj školi je i ove godine obilježen “Međunarodni dan dječje knjige”, u kojem su sudjelovali učenici viših razreda. Tom prigodom su se prisjetili najranijeg djetinjstva vezanog za čitanje umjetničkih bajki H. K. Andersena. Isto tako su istakli  i značajna imena autora iz domene dječje književnosti čija su ostvarenja rado praćena na našoj nastavi kao I. Andrića, B. Nušića, D. Kiša i mnogih drugih. Svjesni smo potrebe čitanja pa se rado družimo s mnogim književnim ostvarenjima s ciljem širenja ljubavi prema lijepom štivu imajući u vidu da je knjiga naš najbolji prijatelj koji je uvijek tu za nas i koji nas nikada neće iznevjeriti.

Inače, Međunarodni dan dječje knjige (ICBD – International Children's Book Day) obilježava se svake godine da bi se istaknula važnost dječje knjige te potaknula i razvila ljubav prema čitanju. Kao datum obilježavanja izabran je rođendan Hansa Christiana Andersena - 2. travnja.

💥🔷💥🔷💥🔷💥🔷💥

У нашој школи је и ове године обележен „Међународни дан дечије књиге“ у ком су учествовали ученици виших одељења. Том приликом су се присетили најранијег детињства везаног за читање уметничких бајки Х. К. Андерсена. Исто тако су истакли и значајна имена аутора из домене дечије књижевности чија су остварења радо праћена на нашој настави као и И. Андрића, Б. Нушића, Д. Киша и многих других. Свесни смо потребе читања, па се радо дружимо с многим књижевним остварењима с циљем љубави према лепом штиву имајући у виду да је књига наш најбољи пријатељ који је увек ту уз нас и који нас никада неће изневерити.

Иначе, Међународни дан дечје књиге (ИЦБД ) обележава се сваке године да би се истакнула важност дечје књиге те потакнула и развила љубав према читању. Као датум обележавања изабран је рођендан Ханса Кристијана Андерсена – 2. април.