USKRSNI DORUČAK / ВАСКРШЊИ ДОРУЧАК
Autor: Antonia Mioč, 14. 4. 2022.

Povodom najvećeg kršćanskog blagdana Uskrsa učenici b odjela PŠ Bolman i njihove učiteljice Vlatka, Dragana i Sahide, upriličili su, u sklopu Sata razrednika i Izvannastavnih aktivnosti, uskrsni doručak. Prisjetili smo se običaja čestitanja tradicionalnim pozdravom Hristos voskrese! – Vaistinu voskrese! Nakon što su gosti nazdravili domaćinu, doručak je počeo tradicionalnim tucanjem jaja koje su učenici prethodno sami obojili. Pobjedničko jaje, „čuvarkuću”, ostavili smo da nam tijekom godine čuva učenike i školu. Šunka, jaja, luk, pogača, kiflice i ostalo krasili su bogato posluženje . Da bi to bilo pravo posluženje, bilo je i torte kojom su se svi rado zasladili. Na kraju su učenici izašli u školsko dvorište te tražili paketiće koji su bili skriveni. Bio je to dan prepun doživljaja za pamćenje.

Поводом највећег хришћанског празника Васкрса ученици б одељења ПШ Болман и њихове учитељице Влатка, Драгана и Сахиде, уприличили су, у склопу Часа одељењског старешине и Ваннаставних активности, васкршњи доручак. Присетили смо се обичаја честитања традиционалним поздравом „Христос воскресе!” – „Ваистину воскресе!” Након што су гости наздравили домаћину, доручак је почео традиционалним туцањем јаја које су ученици претходно сами обојали. Победничко јаје, „чуваркућу”, оставили смо да нам током године чува ученике и школу. Шунка, јаја, лук, погача, кифлице и остало красили су богато послужење . Да би то било право послужење, било је и торте којом су се сви радо засладили. На крају су ученици изашли у школско двориште те тражили пакетиће који су били скривени. Био је то дан препун доживљаја за памћење.