DAN ŠKOLE / ДАН ШКОЛЕ
Autor: Antonia Mioč, 25. 10. 2022.

U okruženju guste šume afričke džungle učenici, nastavnici i svi djelatnici OŠ Jagodnjak proslavili su još jedan tematski Dan škole.

U zanimljivom i maštovitom zelenom interijeru naše škole prožetom zvukovima prašume, a za čije su se uređene pobrinule naše kreativne nastavnice uz pomoć vrijednih učenika, učenici su uživali u mnogobrojnim zanimljivim aktivnostima. Proslava je započela gledanjem FILMA koji je nastao povezivanjem razrednih video uradaka, a ni ovaj put nije nedostajalo zanimljivih točaka pa su svi okupljeni mogli uživati gledajući brojne plesne izvedbe u ritmu afričkih bubnjeva, pjesme, recitacije, skečeve i zanimljive radove. Nakon toga uslijedio je tematski ecape room, a svoja su vrata najbrže otključali učenici 8.a razreda zaradivši slasnu tortu. Nakon zakuske učenici su se u dvorani i na suncem okupanom školskom igralištu, mogli uključiti u razne sportske aktivnosti poput futsala, odbojke i bočanja.

U razrednoj nastavi mališani su mogli sudjelovati u tri aktivnosti: potrazi za blagom, graničaru i zabavnom poligonu.

Uz smijeh, zabavu i sportski duh proveli smo još jedan zanimljivi školski dan.

Vjerujemo da je ova proslava bila još jedna u nizu onih koje će se dugo pamtiti.

У окружењу густе шуме афричке џунгле, ученици, наставници и сви запослени у ОШ Јагодњак обележили су још један тематски Дан школе.

У занимљивом и маштовитом зеленом ентеријеру наше школе прожетој звуцима прашуме, који су уз помоћ вредних ученика уредили наши креативни наставници, ученици су уживали у бројним занимљивим активностима. Прослава је почела гледањем филма који је настао комбиновањем видео-снимака, а овог пута није недостајало занимљивих тачака, па су сви окупљени могли да уживају гледајући бројне плесне представе уз ритам афричких бубњева, песме, рецитације, скечеве..

Уследио је тематски escape room, а најбрже су своја врата откључали ученици 8. разреда, који су зарадили укусну торту. Након ужине, ученици су, на сунцем окупаном школском игралишту, могли да учествују у разним спортским активностима као што су мали фудбал, одбојка и боћање.

Mалишани су могли да учествују у три активности: потрага за благом, граничар и забавни полигон.
Уз смех, забаву и спортски дух провели смо још један занимљив  дан.
Верујемо да је ова прослава била још једна у низу оних која ће се дуго памтити.