MEĐUNARODNI DAN CRVENIH HALJINA / МЕЂУНАРОДНИ ДАН ЦРВЕНИХ ХАЉИНА
Autor: Antonia Mioč, 6. 2. 2023.

Učenici i učitelji Osnovne škole Jagodnjak brojnim su aktivnostima  obilježili Međunarodni dana Crvenih haljina koji je ove godine bio 3.veljače. Cilj aktivnosti bio je jačanje prevencije. Tema radionice bila je kako  zdravo živjeti i zdravim navikama spriječiti moždani udar.

Pravili smo domaći plastelin, izrađivali od njega zdravu hranu, izrađivali model mozga, pokusom pokazali začepljenje krvnih žila i kako do njega dolazi, jeli zdravu hranu (brusnice, orahe i jabuke), pisali i crtali poruke za zdraviji način života i još mnogo toga.Kako nam je bilo pogledajte u videu.

Ученици и учитељи Основне школе Јагодњак припремили су се бројним активностима за обележавање Међународног дана Црвених хаљина у петак, 3. фебруара. Циљ активности био је јачање превенције. Тема радионице била је како здраво живети и здравим навикама спречити мождани удар.

Правили смо домаћи пластелин, израђивали здраву храну, израђивали модел мозга, експериментом показали зачепљење крвних судова и како до њега долази, јели здраву храну (бруснице, орасе и јабуке), писали и цртали поруке за здравији начин живота и још много тога. Како нам је било погледајте у видеу