NOĆ KNJIGE I FILMA / НОЋ КЊИГЕ И ФИЛМА
Autor: Antonia Mioč, 4. 4. 2023.

U petak 31. ožujka 2023. u Osnovnoj školi Jagodnjak obilježili smo Noć knjige i filma, tradicionalnu manifestaciju koja se održava u brojnim školama i u kojoj od 2022. godine sudjeluje i naša škola. Ove su godine u obilježavanju Noći knjige i filma sudjelovali učenici i učitelji matične škole u Jagodnjaku te područnih škola Bolman i Uglješ. U programu su sudjelovali učenici razredne nastave, od prvog do četvrtog razreda.

U prvom dijelu programa obilježavali smo Noć knjige. Čitali su se dječji romani Anica i Jakov te Žrtva svjetske nepravde, nakon čega su se učenici natjecali u rješavanju kviza vezanog uz pročitano djelo. Drugi dio programa ticao se obilježavanja Noći filma. Učenici su gledali dječji animirani film Pinokio, nakon čega su izrađivali filmski plakat za film. Od učeničkih radova izradio se kolaž koji je izložen u hodniku škole. Zadnji dio programa bio je glazbeni dio u kojem su učenici u veseloj i opuštenoj atmosferi uz pjesmu i ples ispratili još jednu Noć knjige i filma.

VIDEO

У петак 31. марта 2023. године у Основној школи Јагодњак обележили смо Ноћ књиге и филма, традиционалну манифестацију која се одржава у бројним школама и у којој од 2022. године учествује и наша школа.  Ове године у обележавању Ноћи књиге и филма учествовали су ученици и учитељи матичне школе те подручних школа Болман и Угљеш. У програму су учествовали ученици разредне наставе, од првог до четвртог разреда.

У првом делу програма обележавали смо Ноћ књиге. Читали су се дечији романи Аница и Јаков те Жртва светске неправде, након чега су се ученици такмичили у решавању квиза везаног уз прочитано дело. Други део програма односио се на обележавање Ноћи филма. Ученици су гледали дечији анимирани филм Пинокио, након чега су израђивали филмски плакат. Од ученичких радова израдили смо колаж који је изложен у ходнику школе. Задњи део програма био је музички део у којем су ученици у веселој и опуштеној атмосфери уз песму и плес испратили још једну Ноћ књиге и филма.