USKRSNI OBIČAJI / ВАСКРШЊИ ОБИЧАЈИ
Autor: Antonia Mioč, 5. 4. 2023.

U sklopu projekta Uskrsni običaji, posljednji је tjedan nastave bio u znaku Uskrsa. Uz prigodno ukrašavanje škole i izradu čestitki, učenici su ukrašavali voskom i bojali pisanice. Imali su i uskrsni doručak koji je prvotno bio namijenjen da bude u dvorištu na travi, kao piknik, ali nažalost, zbog vremenskih uvjeta, morali smo ga održati unutra. Budući da smo prošle godine imali pravu bogatu uskrsnu trpezu, ove godine smo htjeli napraviti nešto malo drukčije. Za kraj su naši učenici tražili paketiće koje je zeko sakrio po školi. Potraga je bila zanimljiva. Kako nam je bilo, možete vidjeti u našem albumu.

У склопу пројекта Васкршњи обичаји, последња седмица наставе била је у знаку Васкрса. Уз пригодно украшавање школе и израду честитки, ученици су украшавали јаја воском и бојали их. Имали су и васкршњи доручак који је требао бити одржан у дворишту на трави, као пикник, али нажалост, због временских услова, морали смо га одржати унутра. Будући да смо прошле
године имали праву богату васкршњу трпезу, ове године смо хтели да направимо нешто другачије. За крај су наши ученици тражили пакетиће које је зеко сакрио по школи. Потрага је била занимљива. Како нам је било, можете да погледате у нашем албуму.